Надо составить диалог на английском языке на тему "Подготовка к вечеринке" (12 реплик)( желательно День рождения)

-hello! How are you Ann?
-hi! Thanks,Im awesome what about you Liza?
- Fine thanks. I have something to ask you, may I ask?
- Of course, you may. What do you want to know?
- as you know Ill have birthday tomorrow... So... Will you come to my birthday?
- Oh, sorry! I forgot about it! And of course Ill come my dear
-Really? Thats cool!
-See you tomorrow my dear
-Bye, see you later!

Оцени ответ
Подпишись на наш канал в телеграм. Там мы даём ещё больше полезной информации для школьников!

Загрузить картинку