Яка маса мила буде одержана внаслідок взаємодії стеаринової кислоти з натрій карбонатом масою 10,6 г, якщо масова частка виходу становить 75%?

реакция:
C17H35COOH + Na2CO3 = C17H35COONa + H2O + CO2
М (
C17H35COONa) = 306 г/моль
М (
Na2CO3) = 106 г/моль
m (
C17H35COONa) = m (Na2CO3) * М (C17H35COONa) / М (Na2CO3) = 10.6*306/106=30.6г
найдем массу 
C17H35COONa с выходом 75%:
30,6*0,75=22,95г

Оцени ответ
Подпишись на наш канал в телеграм. Там мы даём ещё больше полезной информации для школьников!

Загрузить картинку