визначте яку кількість свинцю узятого за температури 0 градусів за цельсієм можна розплавити за рахунок теплоти ,отриманої в наслідок згорання 500 грамм нафти якщо ККД нагрівача 80% ?

m(нафти)=0.5кг

q(нафти)=44x10^6 Дж/кг - питома теплота згоряння

c(свинцю)=140 Дж/кг - питома теплоємність

λ(свинцю)=23х10^3 Дж/Кг 

Температура плавлення свинцю 327C

Δt=327-0=327C

η=0.8

---------------------------------------------------------------------

Для того щоб розплавити свинець, його потрібно нагріти до температури плавлення 327:

Q=cm(t_2-t_1)

 

Потім його можна плавити:

Q=y*m

 

А кількість теплоти яка затрачена на нагрівання - згоряння нафти

 

(cm(t_2-t_1)+ym_c)*n=q*m__H

 

(c(t_2-t_1)+y)*m_c*n=q*m__H

 

(140*327+23*10^3)*0.8m=44*10^6*0.5;

 

55024m=22*10^6;  m=400

 

m=400кг

Оцени ответ
Подпишись на наш канал в телеграм. Там мы даём ещё больше полезной информации для школьников!

Загрузить картинку